XIV. évfolyam 2. szám
Hírek

Beszámolunk a februári sporteseményekről

2017. március 07. kedd, 09:20

Szentgotthárd sportéletében eseménydúsan telt az év második hónapja is. Befejeződött az Alpokalja Kupa, valamint futó- és táncos sikerek, kick-box és teke győzelmek jellemezték a februári sporteseményeket.

Befejeződött Perfect Change XXXI. Alpokalja Kupa

Vége tért a XXXI. Alpokalja Kupa 21 csapat részvételével. A végső győztes a torna egyik legrégebbi csapata a Mámor Club3 lett, akik szoros mérkőzésen a döntőben 2-1 arányban felülmúlták a Tabak1 Pado-Sokk együttesét. A bronzcsatából a Vadkörte-Joker Panzió csapata került ki győztesen a körmendi Autó-Egyeddel szemben. A Sport36 Kupában a helyi fiatalokból álló Tabak1 Szunderland csapata lett a bajnok, megelőzve a szlován Hodost, illetve a Blazsi Koccintó Szeszpanyol alakulatát. A Librecz Károly emléktorna bajnoka az idei szezonban a Gotham City lett, 2. a Csöri, 3. pedig a Dr. Szittyó. A torna különdíjasai a következőképp alakultak:

Meskó Norbert díj: László Gábor, László Lajos díj: Szabó Bálint,

Gólkirályok: Alpokalja Kupa Andrejek Szabolcs (Vadkörte), Librecz Károly Emléktorna Gombás Attila (Gotham C.), Sport 36 Sztg. Kupa Dancsecz Tamás (Tabak1-Szunderland),

Legjobb kapusok Alpokalja K. Szabó Gábor (Tabak1-Pado-Sokk), Librecz K. E. Virág Gábor (Gotham C.), Sport 36 Sz. K. Balogh Ádám (Tabak1-Szunderland)

Legjobb játékosok: Alpokalja K. Pónácz Sándor (Mámor Club3), Librecz K. E. Kovács Attila (Csöri). Sport 36 Sz. K. Tamasko Denis (Hodos),

Legsportszerűbb csapat: Triglav-Orfalu.

II. Sáfár-hegyi terepfutó verseny

A Veszprémi Tájékozódási Egyesület szervezésében vasárnap rendezett versenyre a Dunántúl számos pontjáról érkeztek résztvevők. A változatos terepviszonyok alaposan próbára tették az indulókat.

12,5 km-es táv leírása: A futók a Magyarlaki Művelődési Háztól indulva felfutottak a magyarlaki Szőlő-hegyre, érintve a Szent-kutat, majd a Sáfár-hegyen lévő Mária kápolnához érkeztek. Innen déli irányba a Háromházi-patak forrásvidékére tart az útvonal a sárga sáv turistajelzésen, majd a zöld sáv turistajelzésen a Hársas-tó melletti Vörös-hegy oldalában kanyarodik vissza Magyarlakra. A beérkező versenyzőket teával és gofrival várták a szervezők.

Gotthárdi eredmények: Férfi 21 év feletti korosztály: 1. Ifj. Borbély Sándor 1997 Szentgotthárd 57:42 6. Kovács Balázs 1981 Szentgotthárd 1:14 7. Borbély Attila 2001 Szentgotthárd 1:14:05 Férfi 40 év feletti korosztály: 1. Somogyi Gábor 1962 Sinergy Fittnes Szentgotthárd 56:44 3. Takács Tibor 1973 Szentgotthárd 1:05 6. Borbély Sándor 1956 Szentgotthárd 1:16:05

Fotó: Borbélyné Wekker Judit

Szlovak Open Kick-Box kupa

Megkezdték a versenyszezont a Skorpió SE szentgotthárdi harcosai. 3 fiatal versenyző utazott Pozsonyba, hogy megméresse magát a nemzetközi porondon. Szerencsére a sportolókon nem érződött az év eleji forma és szép sikereket aratva tértek haza. Hegedüs Zoltán edző az ifjú Bedi Miklós teljesítményét emelte ki, aki első nemzetközi érmét szerezte a 10-12 évesek népes mezőnyében, természetesen elégedett volt Tóth Bence eredményével is, aki esélyesként magabiztos küzdelmekkel hozta el a kupát. Kropf Bence is biztatóan kezdte a versenyt,de második mérkőzésén egy technikás békéscsabai fiú megállította a dobogó felé való menetelésben. - Remélem a fiúknak sikerül átmenteni jó formájukat a március közepén rendezendő Diákolimpia Országos Döntőre is, bizakodott a tréner.

Eredmények: ( Pointfighting) Tóth Bence cadet 2 57 kg I. hely, Bedi Miklós cadet 1 28 kg II. hely

Komóczi Donát futósikere Felsőcsatáron

Az Alpokalja Szabadidősport és Környezetvédő Egyesület a Vasi Terepfutó Sorozat részeként terepfutóversenyt rendezett 120 futó részvételével. A verseny a Vasi Terepfutó Sorozat része, melynek fő támogatói a szentgotthárdi Perfect Change pénzváltó illetve a Metex’05 professzionális nagykereskedelemi cég. A verseny útvonala Felsőcsatár térségében, a Pinka-szurdokban haladt, a terep adta adottságok miatt a szervezők "extrém" jelzővel illették a verseny, ami abból adódott, hogy 125 - 300 méteres szintkülönbségről kapta. A terepfutás szerelmesei a rövidebb 4,5 km-es, ill. a 10,5 km-es távon mérhettek össze tudásukat.

A szentgotthárdi futókat Komóczi Donát és edzője, Woki Edina (4,5 km-es távon) képviselték.

Összességében nagyon jól sikerült a verseny, mindketten elégedetten térhettünk haza. Donát az abszolút sorrend felnőtt mezőnyben, 16 másodperccel edzője előtt, a 9., míg 14-18 éves korcsoportjában a 3. helyen ért célba. Woki Edina, közvetlenül tanítványa mögött, a női mezőny abszolút 2., ill. a 19-39 éves korcsoport legjobbjaként ért célba. Ez volt az idei első szabadtéri versenyük, amelyet edzésként, felkészülésként szántank a március 22-ei Mezei Megyei Diákolimpiára. Ott négy kilométert kell majd teljesíteni sík terepen, a szombathelyi Sportligetben. Remélik onnan is hasonló sikerekkel tér haza a fiatal szentgotthárdi futó.

PresiDance táncosainak újabb sikere

Február 26-án Zalaegerszegen került megrendezésre az V. Press Dance Táncverseny. A hétszeres világbajnok Horváth Kristóf és Szatmári Orsolya kezei alatt tanuló Závecz Rolnad és Könye Rozália Ilka amatőrként az első versenyükön szerepeltek, és máris csodás eredményekkel végeztek. Latin és standard kategóriában, junior korosztályban mindkét versenyt megnyerték. Valamint elindultak Beginners Cup kategóriában is, ahol már verseny könyves versenyzőkkel vették fel a harcot. Ebben a versenyszámban latinból bejutottak a döntőbe, 6. helyezést értek el, Standardból pedig a dobogó második fokára állhattak. Külön érdekesség, hogy Rozi és Roli még csak négy hónapja táncolnak együtt. Ismét büszke lehet Szentgotthárd. Gratulálunk és további szép sikereket kívánunk!

Ifjú gotthárdi tekesikerek

Három kategóriában is gotthárdi siker született a Területi U14-U18 egyéni bajnokságon Február 12-én városunk tekepályáján rendezték a viadal 4. fordulóját, melyeken ismét remekeltek az ifjú helyi játékosok. Igazolt U18 leányok között László Kata 525-ös faátlaggal holtversenyben lett első. Igazolt U14 fiúknál Karba Noel 524-es faátlaggal szintén megnyerte a versenyt, míg öccse Karba Bence harmadik lett. Az U18 igazolt fiúknál első helyett ért el Karba Bálint 576-os faátlaggal, míg hatalmas hajrával Cserpnyák Martin 564-os átlagra küzdötte fel magát, ami ezüstérmemért. Továbbjutott még László Àbel 550-es átlaggal. Karba Noel az U14, míg Karba Bálint és Cserpnyák Martin az U18-as válogatott keretbe kapott meghívót, így könnyen lehetséges, hogy a tavalyi évhez hasonlóan idén is lesz szentgotthárdi versenyző a világbajnokságon!

Tekepálya bérlés

Teljesen megújult környezetben várja a tekézni vágyókat a Városi Sporttelep Tekepályája. A pálya bérléséhez előzetes egyeztetés szükséges: Tróbert József: +36 30 4960362, bérleti díj: 2000 Ft / óra / sáv. Igény szerint büfé is biztosított! Az üzemeltető Szentgotthárdi VSE, várja minden tekézni vágyó régi és új vendéget!

Forrás: Szentgotthárdi Közös Önkormányzati Hivatal