XIV. évfolyam 3. szám
Hírek

Koszár Zsolt sikere a 33. Telekom Vivicittá Városvédő Futás 10 km-es távján

2018. április 17. kedd, 09:05

Összesen 29 ezren vettek részt április 14-15-én a 33. Telekom Vivicittá Városvédő Futáson. A versenyre eddig korábbi éveknél is több helyről érkeztek versenyzők, 84 országból érkezett futók. A versenyhez hagyományosan több jótékonysági esemény is csatlakozott. A rajt és a cél pedig ismételten a Margitszigeten volt.

Magyarország 1100 településéről regisztráltak résztvevők. A félmaratoni távra neveztek a legtöbben, 8500-an, közülük 1500-an első félmaratonjukon indulnak. Ezúttal összesen viszont már 10 különböző távon indulhatnak a résztvevők. Szombaton voltak a rövidebb távok, a 2,4 km-es Minicittá, a 2,4 km-es Gyaloglás, a SUHANJ! Fogyatékkal Élők Futama, a 6 km-es 3 fős váltó és a 950 méteres Családi Futás, és a 7 km-es Midicittá. A három fő távra pedig vasárnap került sor, a 10 km-es, klasszikus Vivicittá és a félmaraton. A 10 km-es távon szerepelt a szentgotthárdi Synergi Fitness SE versenyzője Koszár Zsolt. Aki a tavalyi év győzelme után, idén is kiválóan szerepelt a gotthárdi atléta, ezúttal 2. helyen ért célba az olimpikon Józsa Gábor mögött. Zsolt ideje 31 perc16 másodperc volt.