Közérdekű telefonszámok
Szentgotthárd lap
XIV. évfolyam 2. szám
Hírek

Szentgotthárdi siker a Kézilabda „B” Kategóriás Diákolimpia Országos Döntő - Balatonfüred

2018. április 17. kedd, 09:07

Április 12-15. között zajlott a 2017/2018. tanév Kézilabda „B” kategóriás Diákolimpia Országos Döntője. A több napos rendezvényen az V-VI. korcsoportba tartozó 16-16 legjobb megyei és fővárosi lány- és fiúcsapat mérte össze tudását. A verseny végén a nemek győztesei elnyerték a „Magyarország diákolimpiai bajnoka” címet.

A hétvégi rendezvénynek otthont adó Balatonfüreden igen népszerű sportnak számít a kézilabda. Vas megye bajnokaként, Szentgotthárd és Térsége Iskola Vörösmarty Mihály Gimnáziuma képviselte városunkat és megyénket. A lányok kiváló játékkal az összes mérkőzésüket megnyerve lettek bajnokok. Teljesítményük azért is egyedülálló, mert sikerült letaszítani a trónról az öt éve veretlen Budai Ciszterci Szent Imre Gimnázium kéziseit. A csapat felkészítője Pável Tamás, míg kísérője Szabóné Budai Tünde voltak. A győztes csapat tagjai: Heiter Enikő, Kozma Eszter, Kulcsár Fanni, Melus Bianka, Nagy Júlia, Orszáczky Sára, Papetti Dalma, Papp Kincső, Sótér Anna, Sulics Laura, Tóka Kata, Tolvaj Tímea, Treiber Gréta, Vojnovics Aténa.