Nevezetes szentgotthárdi évfordulók februárban

Örömteli kerek évfordulókról, de szomorú eseményekről is megemlékezünk Talabér Lászlóné összeállításában. Februári évfordulók következnek.
120 éve, 1901 februárjától kezdődött el fokozatosan a termelés a Bécsben élő, de olasz származású Bujatti fivérek: Herman, Tódor és Ferenc György alapította Selyemgyárban. A céget közkereseti társaságként jegyezték be a szombathelyi törvényszéken 1899. október 28-án. A kezdetekkor a 121 szövőgépet Svájcból, a hernyóselymet Olaszországból vásárolták. Hamarosan az utcáinkra is ültetett szederfák leveleinek segítségével helyben is megtanulták a selyemhernyók nevelését, mely tevékenység jövedelmet jelentett az azzal foglalkozóknak.
75 éve, 1946. február 1-10. közt 45 főt vittek el Rábafüzesről közmunkára. A kitelepítési rendelet hatására a németeket rendszeresen elvitték dolgozni, 12 fő iparost még a foglalkozása gyakorlásától is eltiltottak. Így érte el környékünket a kitelepítés hulláma május 26-ára, amikor a zömében német anyanyelvű település több mint 80%-át deportálták. Pár óra alatt közel ezer főt, családokat űztek el a kollektív büntetés elve alapján örökre a lakóhelyükről.
75 éve, 1946. február végén először volt lehetőség felvételi vizsgát tenni a dolgozók gimnáziumába felnőttek számára. Március 4-én kezdődött a tanítás. 30 fő nyert felvételt, 5 földműves, 5 kereskedősegéd, 3 MÁVsegédtiszt, 3 katona, 3 községi írnok, 3 gyári irodai beosztott, 2 rendőr, 2 pénzügyőr, 2 géplakatos és 2 üzemi alkalmazott. Külön önképzőkört alapítottak, mely Széchenyi István nevét vette föl.
30 éve, 1991. február 14-én vehették kezükbe Szentgotthárdon és a vonzáskörzetben élő szlovén anyanyelvű lakosok a Porabje („Rábavidék”) újság első számát. A helyben szerkesztett önálló lap indítását Mukics Ferenc javasolta, Szukics Marianna a főszerkesztője. Kezdetben 700 példányt nyomtattak a határ túlsó oldalán, Muraszombatban. A lap már egy fél emberöltő óta folyamatosan megjelenik irodalmi szlovén és tájnyelven.
25 éve, 1996. február 11-én jött létre 13 fővel a Vöröskereszt Egészségvédő Kör, a következő év január 8-án változott a név Vöröskereszt Harmónia Egészségvédő Körre. A klub azóta folyamatosan, így jelenleg is több mint 40 fővel aktívan működik. Fő célkitűzése továbbra is az egészségkultúra fejlesztése és az egészséges életmód minél szélesebb kiterjesztése. Számtalan kerékpár- és gyalogtúrán, közös tornán, kiránduláson, előadáson vesznek részt, emellett szép számmal ott vannak a Szív és a Diabetes Klub, a Nyugdíjas Egyesület, a Pannon Kapu és a város szervezte rendezvényeken: a Szedd Te akcióban, az adventi gyertya díszítésén vagy a főzőversenyen
Forrás: Szentgotthárdi Közös Önkormányzati Hivatal- Térítési díjak befizetésének márciusi időpontjai
- Tájékoztatás terelővadászatról
- Tájékoztatás apróvadvadászatról
- Vigyázzon az adataira!
- Térítési díjak befizetésének februári időpontjai
- Bűnmegelőzési tanácsok a betöréses és a besurranásos lopások megelőzése érdekében
- Tájékoztatás terelővadászatról
- Áramszünet!
- Áramszünet!
- Áramszünet!