A város tíz ikonikus épületére kerültek információs táblák

Nagy érdeklődés mellett került sor az épületinformációs táblák avató ünnepségére a Móra könyvtár előtti téren. A 2021. évben megjelent Hungarikum pályázat keretében, az Agrárminisztérium, a Hungarikum Bizottság és Szentgotthárd Város Önkormányzata támogatásának köszönhetően elkészült táblákat V. Németh Zsolt miniszterelnöki biztos, a térség országgyűlési képviselője és Huszár Gábor polgármester adta át.
V. Németh Zsolt miniszterelnök biztos, a térség országgyűlési képviselője hosszan méltatta a város értékmegőrző tevékenységét, elismeréssel szólt a Honismereti klub munkásságáról is.
Huszár Gábor polgármester emlékeztetett, ez a fejlesztés illeszkedik ahhoz a folyamathoz, amely az értékek megismertetését célozta meg. A Pável Ágoston Múzeum folyamatos fejlesztése, kiállítások, kiadványok mellett ma már kültéri üveg információs táblák és várkertben kialakított „A ciszterek mindennapjai" tanösvény is segíti a város fontos épületeinek, történelmi mérföldköveinek megismerését. Az önkormányzat által elnyert és megvalósított projekt keretében most a város jellegzetes épületeire kerültek olyan információs táblák, amelyek bemutatják az épületek történetét, egykori nevezetes lakóit, az épületekben egykor folyó tevékenységet. Ismertette is a jelenlévőkkel az épületeket, ahova táblák kerültek, ezek:
- egykori járásbírósági épülete (Deák Ferenc u. 16.)
- egykori takarékpénztár (Kossuth Lajos u. 7.)
- egykori községháza (Deák Ferenc u. 1.)
- egykori Weidlich Lajos ház (Kossuth Lajos u. 12.)
- egykori takarékbank épülete (Deák Ferenc u. 4.)
- egykori Klein Kávéház és Kaszinó (Széll Kálmán tér 14.)
- egykori Wellisch nyomda épülete (Deák Ferenc u. 3.)
- egykori elemi iskola épülete (Széll Kálmán tér 2.)
- egykori Korona Vendégfogadó (Kossuth Lajos u. 1.)
- (Csákányi László) Filmszínház (Hunyadi út 1.).
Elmondta továbbá, hogy minden táblán QR kód is található, amely egy olyan weboldalra mutat, ahol 4 nyelven (magyar, angol, német és szlovén nyelven) olvashatunk az épületekről. A weboldalon egy térkép funkciót is kialakítottak, amely segíti az érdeklődőket az épületek felkeresésében. Legfőbb célja, hogy - a hozzánk érkező turisták mellett - a helyi lakosság is minél jobban megismerje Szentgotthárd értékeit. Huszár Gábor megköszönte azok munkáját is, akik közreműködtek a megvalósításban: a Honismereti Klub valamennyi tagjának és vezetőjének, Molnár Piroskának a szöveges tartalom előkészítésében való közreműködést. (Elsősorban: Bíró Mercédesz, Csuk Ferenc, dr. Frank Róza, dr. Gábor László, Horváth Zsuzsanna, Szepesiné Fuisz Erika, Katona Beáta és Molnár Piroska.) A Virtuart Kft.-nek a kivitelezést, Kozó-Német Eszternek a pályázat lebonyolításában való segítséget, Csilinkó Gábornak a weboldal kialakítását. A polgármester külön kiemelte a kezdeményezőt és mint az ilyen típusú városi fejlesztések legfőbb motorját-koordinátorát, dr. Gábor Lászlót.
Forrás: Szentgotthárdi Közös Önkormányzati Hivatal