Megtartotta idei utolsó ülését a Képviselő-testület

A lejárt határidejű határozatokról, a két ülés között történt fontosabb eseményekről, valamint a Szentgotthárdi Közös Önkormányzati Hivatal munkájáról szóló beszámolót követően a 2025. évi költségvetés került napirendre.
A sarokszámokkal előkészített tervezet egyelőre hiányt mutat, így a januári ülésre olyan költségvetést kell készíteni, amely nullás. Az intézmények tekintetében az a döntés született, hogy az illetménykiegészítések a 2024. évi szinten maradnak.
Elfogadták az önkormányzati részvétellel működő vállalkozások, továbbá a vállalkozásokba delegált felügyelő bizottsági elnökök és tagok, ellenőrző testület munkájáról, valamint az önkormányzat által létrehozott közalapítványok munkájáról szóló, majd a 2024. évi erdészeti szakirányítási feladatok ellátásáról szóló beszámolót is.
Jóváhagyták a Képviselő-testület, illetve a Képviselő-testület állandó bizottságainak 2025. évi munkatervét, az önkormányzat 2024. évi közbeszerzési eljárásairól készült éves beszámolót, és az Ifjúsági Tanács 2024. munkájáról készített éves beszámolót is.
A 2024. évi költségvetési rendelet módosítását követően módosították az SZMSZ-t a városrészi önkormányzatok üléseinek menetrendjével kapcsolatban.
A jogszabályoknak megfelelően rendeletet hoztak arról, hogy 2025. január 1-jétől létrejön a tervtanácsi rendszer, amelynek tagjait majd a polgármester kéri fel.
A Vas Vármegyei Kormányhivatal célellenőrzést tartott a helyi jelentőségű védett természeti területek helyi szabályozásával kapcsolatban. Ennek során merült fel, hogy az önkormányzatnak e témakörben kettő helyi rendelete van. Új rendelet elfogadására tettek javaslatot, amely a két szabályozás ellentmondásait is feloldja.
Módosították a távhőszolgáltatásról, valamint a nem közművel összegyűjtött háztartási szennyvíz begyűjtésével és ártalommentes elhelyezésével kapcsolatos rendeletet. Előbbi esetében a fűtési költségmegosztó felszerelésének műszaki megvalósíthatósági és költséghatékonysági egyedi szempontjait, ütemezését és egyéb feltételeit kellett rendeletbe foglalni, utóbbinál pedig arról rendelkeztek, hogy a nem természetes személy ingatlantulajdonos által fizetendő díj: 13.190,-Ft / m3 lesz.
Elfogadták a 2025. évi belső ellenőrzési tervet, a jövő évben sor kerül egyebek közt a Városi Gondozási Központ felügyeleti ellenőrzésére, illetve a bérlakás gazdálkodás ellenőrzésére is.
A Szentgotthárdi Közös Önkormányzati Hivatal belső szervezeti tagozódásáról, létszámáról, munkarendjéről és ügyfélfogadási rendjéről szóló előterjesztés az Alsószölnöki Közös Önkormányzati Hivatal beolvadása kapcsán került napirendre, a képviselők meghatározták a Szentgotthárdi Közös Önkormányzati Hivatal létszámát, a köztisztviselők munkarendjét, illetve az ügyfélfogadási időt. Utóbbi nem változott, az ügyfelek az eddig megszokott rend szerint kereshetik fel a hivatalt.
Szentgotthárd Város Önkormányzata úgy határozott, hogy ha és amennyiben szükséges, úgy 2025-ben folyószámlahitel felvételéhez folyamodik, amelyet a bérekre és működésre használhat fel a város.
Törvényi kötelezettségnek eleget téve állapították meg a polgármester illetményét, valamint költségtérítését. Az alpolgármester kérésére az alpolgármester tiszteletdíját és költségtérítését nem módosították, az az alakuló ülésen megállapított összeg maradt. (A polgármester illetményével szemben az alpolgármester esetében a törvény nem tette kötelezővé az emelést.)
Jogszabályi változások miatt került napirendre a főépítészi feladatellátás. Állami normatíva is érkezhet ehhez kapcsolódóan, amennyiben legalább 10 önkormányzat közösen látja el a főépítészi feladatokat. Így a képviselő-testület egyetértett azzal, hogy a főépítészi feladatokat 2025. január 1-től a Szentgotthárd és Térsége Önkormányzati Társulásban vagy esetleg más társulási formában lássák el.
2025. január 1-től a Szentgotthárdi Ipari Park Gazdaságfejlesztő és Beruházó Kft. felügyelő bizottsági tagjának Pécsi Józsefet, a Szentgotthárdi Eszközkezelő és Településfejlesztő Kft. felügyelő bizottsági tagjának pedig Kovács Ágnest választották meg.
Jóváhagyták, hogy az Élmény- és Szabadidősport Program keretében a jövő évi szentgotthárdi csata emlékfutás megtámogatására pályázati kérelmet nyújtsanak be a Miniszterelnökséghez.
Annak érdekében, hogy hogy a kaszagyári terület megkapja a rozsdaövezeti akcióterület státuszt és ezáltal közvetlen uniós forrásokhoz hozzáférhessen, a testülete egyetértett azzal, hogy készüljön el az ehhez szükséges tanulmány, amelynek 4.953.000,- Ft-os költségét a jövő évi költségvetés terhére biztosítja.
Önkormányzati ingatlanokkal kapcsolatos döntéseket is meghoztak, majd zárt ülés keretében folytatódott a munka, ahol további ingatlankérdésekkel és a IV. számú felnőtt háziorvosi körzet betöltésével foglalkoztak.
A képviselő-testületi ülésen megtárgyalt napirendi pontokkal és meghozott döntésekkel kapcsolatos kérdéseket, észrevételeket a szep.renata@szentgotthard.hu e-mail címen fogadjuk.
Forrás: Szentgotthárdi Közös Önkormányzati Hivatal