Verses performansz a Magyar Kultúra Napján
Rendhagyó módon emlékezett meg a város a Magyar Kultúra Napjáról a tegnapi nap folyamán. Délelőtt az önkormányzat Facebook oldalán, délután pedig a Nagyboldogasszony templom előtti téren zajlott a program.
A koronavírus-járvány alatt már bevált módon, Szentgotthárd Város Önkormányzata Facebook oldalán vette kezdetét a Magyar Kultúra Napjának ünneplése. A Takács Jenő AMI diákjai Páliné Herczeg Anita zongorakíséretével énekelték el a Himnuszt, majd Sebestyénné Németh Eszter intézményvezető köszöntője hangzott el. Beszédében hangsúlyozta, hogy Szentgotthárdon is több lehetőség van arra, hogy felnőttek, gyerekek a válságos idők ellenére is foglalkozzanak a kultúrával. „Sok mindent lehet örökölni, de ha csak ülünk a babérjainkon, az öröklött dolgokon, akkor az egyszercsak elfogy. Így van ez a kultúrával is, elfogy és nem gyarapszik. A megörökölt hagyományokhoz meg kell teremtenünk a saját kultúránkat is, és meg kell adni ezt a lehetőséget gyermekeinknek is. Mert bizony a kultúrát minden nemzedéknek meg kell teremtenie.”
Délután a Nagyboldogasszony templom előtti téren Hrabovszky-Orth Katinka, a Pannon Kapu Kulturális Egyesület elnöke köszöntötte a jelenlévőket. Emlékeztett arra, hogy – a kézirat tanúsága szerint – Kölcsey Ferenc 1823. január 22-én tisztázta le Csekén a Himnusz kéziratát. Kiemelte, hogy nem csupán e jeles évfordulóra emlékezhetünk, hanem Petőfi Sándor és Madách Imre születésének 200. évfordulóját is megünnepelhetjük idén.
A verses performansz során Petőfi Sándor: Anyám tyúkja című versét, majd Pilinszky János: Apokrif című művének részletét olvasták fel a jelenlévők. A program zárásaként Szentgotthárd Város Vegyeskara, a Békefi Antal Népdalkör és a Szivárvány kórus elénekelte Petőfi Sándor: A Távolból című megzenésített versét, legvégül pedig felcsendült a Himnusz is.
Forrás: Szentgotthárdi Közös Önkormányzati Hivatal