XI. évfolyam 11. szám
Kiemelt hírek

Beszámoló az előző hónap sporteseményeiről

2021. november 15. hétfő, 11:20

Beszámolunk az előző hónapban történt szentgotthárdi sporteseményekről. A havi hírekben atlétikáról, futsalról testépítő versenyről, extrém kerékpározásról olvashatnak az érdeklődők.

Somogyi Gábor sikerei Európában

Az olaszországi Valtramontina régióban rendezték meg a szeniorok hegyifutó Európa-bajnokságát. A magyar szenior válogatott tagjaként Somogyi Gábor is részt vett a viadalon. Az összesen öt emelkedővel tarkított, ötszáz méternyi szintemelkedéssel megspékelt 9,4 kilométeres pálya, kemény erőpróbára kényszerítette az indulókat.
Gábor a számára kissé szokatlan domborzati viszonyok között is jó taktikát választott, nagyszerűen szerepelt. Ennek eredményeképpen az M55-ös korosztályban Telek Andrással és Nedelka Józseffel kiegészülve az dobogó harmadik fokára állhatott. Az 59 éves, többszörös szenior országos bajnok és országos csúcstartó szentgotthárdi futó, ezzel első érmét szerezte kontinensviadalon.
Ausztriában, a Stubai régióban fekvő Telfes településen rendezték meg a szenior hegyifutó-világbajnokságot. A távot egy 7,4 kilométeres pályán jelölték ki, ehhez társult 775 méternyi szintemelkedés, a Kreuzjoch csúcsára érkezve. A férfiak M55-ös triója kiválóan szerepelt, hiszen a Somogyi Gábor, Nedelka József, Somogyi Károly alkotta trió az ötödik helyen zárt.

Készítette: Synergy Fitnesz Sztg.

Borbély győzelem Keszthelyen

Új helyszínen, a városközpont helyett a Balaton-parti sétányon rendezték a 14. Keszthelyi
Kilométerek utcai futóversenyt. A verseny koordinátorai négyszer álltak neki a szervezésnek,
hiszen a járványhelyzet miatt az elmúlt két évben folyamatosan halasztásra kényszerültek.
A több mint 1000 futó: 2,5km, 5km, 10,5km, félmaratoni, maratoni és váltószámokban indulhatott.
A szentgotthárdi Borbély Sándor a SzOESE versenyzője a 10,5 km-es távra nevezett, és
rajt-cél győzelmet aratott. Több mint egy perccel előzte meg a második helyezett futót.
Eredmények:
Férfi 10,5 km Abszolút és 21-40 éves korosztály: 1.Borbély Sándor SzOESE 36:20.9 (195 induló)

Készítette: Szentgotthárdi futóközösség

Szentgotthárdi sikerek az Örségi félmaratonon

Október 23-án rendezték a IV. Őrségi félmaratont, amelyen népes szentgotthárdi csapat állt rajthoz. A résztvevők 11,5 km-es 23 km-es és 5 km-es távok közül választhattak, ezeken összesen több, mint 300 futó indult. A korábbi évekhez képest megváltozott a rajt és cél helye emiatt, a kiírt távok kicsivel hosszabbak lettek.
A 23 km-es távon kettős szentgotthárdi győzelem született, a szenior korú Somogyi Gábor (Synergy Fitness) 6-7 km táján eldöntötte a versenyt és stabil, meggyőző futással sikerült megszereznie az abszolút első helyet. Az ezüstérmes Németh Bálint lett, aki korcsoportját pedig megnyerte.
A 11,5 km-es távon is szentgotthárdi győzelemnek tapsolhattak a nézők, ezt a futamot Koszár Zsolt (Synergy Fitness) nyerte meg. A top 10-be bekerült még Németh Kevin, aki abszolút 6. és korcsoportos 2. helyezést ért el.
A dobogósokon kívül több szentgotthárdi és az EFI Futóklub tagjai is kipróbálták magukat a különböző távokon, amelyeket sikeresen teljesítettek.

Készítette: Synergy Fitness

Futóhírek

A vírushelyzet miatt, egy év kihagyás után újra megrendezték a fürdőjéről híres Loipersdorfban a 21. Buschenschank Halbmarton elnevezésű futóversenyt. A versenyzők új útvonalon, a fürdő elől indulva 10 km és 21,1 km táv teljesítése után jutottak a falu központjában lévő célba. Panorámás utakon és erdei ösvényeken, komoly szintkülönbség legyőzése volt a feladat a 350 induló számára. A futók 4 Buschenschankot is érintettek útközben. A résztvevők hat országból érkeztek, köztük két magyar is volt apa és fia. Ifj. Borbély Sándor a 10 km-es versenyben abszolút 2. helyezést ért el.
Eredmények: Férfi 10 km M20 korosztály: 1. ifj. Borbély Sándor SZoESE 36:42:08 Férfi 21,1 km M60 korosztály: 3. id Borbély Sándor 1:56:46
Gotthárdi bronz a Tihanyi Félmaratonon

Az osztrák verseny után sem maradtak verseny nélkül a helyi futók, mivel Tihanyban rendezték a VII. Austrotherm Félmaratont. A több mint ezer résztvevő, kissé csípős de napos időben a Club Tihany mellett kialakított versenyközpontból indult. A futók 3, 7, 11 és 21 kilométeres távokon versenyezhettek. A vírushelyzet miatt időeltolásos rajtot alkalmaztak a szervezők. A verseny első része a Balaton parton haladt, majd 3 kilométer kaptató következett, levendula mezők mellett a Belső-tó közelében egy kisebb lejtő után ért vissza a célterületre. A félmaratonon indulók ezt a távot kétszer tették meg. Több gotthárdi is részt vett a versenyen. Közülük Borbély Sándor a SZoESE versenyzője érte el a legjobb eredményt, korcsoportjában és abszolútban egyaránt harmadik lett. Eredmények: Férfi 21 km abszolút: 3. Borbély Sándor SZoESE 1:23:59 (201 induló) Férfi 11 km 51+ korosztály: 4. id. Borbély Sándor 1:00:05 (25 induló)

készítette: SZOSE

Újra Diákolimpiai verseny Szentgotthárdon

A pandémia miatt hosszú idő után ismét otthont adhatott diákolimpia megyei döntőnek városunk, ezúttal az igazolt V-VI. korcsoportos kézilabdás fiúk mérhették össze tudásukat. A versenyen a megyéből 4 csapat vett részt (VMSZC III. Béla Technikum és Kollégium, Szent Gotthárd Általános Iskola és Gimnázium, Szombathelyi Nagy Lajos Gimnázium, VMSZC Savaria Technikum és Kollégium) és küzdött a bajnoki címért, illetve a továbbjutást érő helyezésért. A csapatok körmérkőzéseket játszottak egymással majd ezt követően alakult ki a végső sorrend. A végig sportszerű, helyenként látványos mérkőzések után minden mérkőzését megnyerve a Szent Gotthárd gimnázium csapata győzedelmeskedett, megelőzve a III. Béla csapatát, harmadik helyen a Nagy Lajos iskola végzett. A folytatásban a megyei döntő győztese egyenes ágon az országos elődöntőben, míg a második helyezett az elődöntőbe jutásért selejtező mérkőzésen folytatja a küzdelmeket. A két iskola csapatának gratulálunk és további sok sikert kívánunk az országos elődöntőben és selejtezőben.

készítette:

INBA / PNBA Világbajnokság 2021 - Naturál testépítő és fitnesz verseny

A bukaresti Teatrul Metropolis adott otthont a 2021. év egyik legrangosabb európai naturál testépítő és fitnesz versenyének a Világbajnokságnak. Kiss Andrea a pécsi Hungarian INBA ELITE TOUR & PRO SHOW-n szerzett aranyérmével a női sportmodell kategóriában kvalifikálta magát a világbajnokságára Bukarestbe. Az amatőr sportoló kemény edzésekkel és diétával készült a versenyre, amiben számos segítő is támogatta.
A versenyzők beszámolója alapján egy hihetetlenül erős és népes mezőny gyűlt össze október 29-30. között Romániában, ahol a legjobbak képviselhették hazájukat. A versenyszámok tekintetében is számos kategória között válogathattak a versenyzők. Andi 5. helyet szerzett a sportmodell kategóriában, ami eddigi legjobb eredménye nemzetközi szinten.

készítette:

Lelkes szentgotthárdi fiatal kerékárosok

Szentgotthárdon számos sportág fellelhető napjainkban, a sportolni vágyók színes palettáról válogathat kedvükre. Ehhez a népes kínálathoz pár éve a lelkes fiatalokból álló kerékpáros közösség is csatlakozott. Kezdetben csak pár barát sportolt, majd folyamatosan bővült ez a lelkes kis csapat. A fiúk az extrém kerékpározásnak hódolnak, erdős-mezős területeken bicajoznak szabadidejükben. A sok-sok gyakorlást követően már versenyt is szerveztek több alkalommal. Legutóbb október utolsó csütörtökén mérték össze tudásukat a III. Szentgotthárdi Csoki Kupán. A verseny a kethelyi városrészben található erdős részen volt, ahol a fiatalok saját munkájuk gyümölcseként, egy trükkös extrém pályát alakítottak ki, a verseny mára második hasonló rendezvény volt itt. A pálya kialakítását 2019-ben kezdték a fiatalok, ahol először
egy két döntött kanyar és egy kisebb ugrató létesült. Majd ezeket az elemeket folyamatosan bővítették és azóta már több mint 5 nyomvonalon hódolhatnak szenvedélyüknek a terepkerékpározásnak. A fiúk nagyon köszönik a kialakításban szüleik, rokonaiknak és lelkes segítőiknek a támogatását és segítségét.
A versenyre több hónapon keresztül készültek a szervezők. Rengeteg erő, idő és munka volt mire sikerült megszervezni ezt az eseményt. A versenyen 15 versenyző és legalább még egyszer ennyi néző volt jelen. Az indulók között sok 12 év alatti fiatal is volt, akik nagyon jól teljesítettek, de a mezőny tagja volt néhány idősebb sportoló is. A verseny két pályán folyt, ahol szoros küzdelmek zajlottak az indulók között.
Az első helyen holtversenyben Dühi Ricsi és Kolozsvári Ákos végeztek 39 másodperccel, a harmadik helyen Nagy Levente 40 másodperccel, míg a negyedik helyen Mecsics-Leiner Félix zárt 43 másodperces pálya idővel. A főszervező Kolozsvári Ákos, köszönetét fejezi ki a verseny szervezéséhez nyújtott segítségért szüleinek, Nagy Péter vállalkozónak és a további segítőknek, akik nélkül nem tudták volna megszervezni ezt a versenyt.