Pályázatok
Pályázatok
Eladó, bérbeadó önkormányzati ingatlanok
Eladó, bérbeadó önkormányzati ingatlanok
Interaktív városnézés
Interaktív városnézés
Történelmi Napok
Történelmi Napok
Szentgotthárdi Hadiösvény
Szentgotthárdi Hadiösvény
Szentgotthárdi Honismereti Klub
Szentgotthárdi Honismereti Klub
Közérdekű telefonszámok
Közérdekű telefonszámok
Szentgotthárd lap
XV. évfolyam 4. szám
Kiemelt hírek

Ünnepi pillanatok a pedagógusnapon

Ünnepi pillanatok a pedagógusnapon
2025. június 03. kedd, 11:21

Június 2-án késő délután pedagógusok töltötték meg a Refektóriumot, ahol idén 9 jubiláló pedagógus vehette át a díszoklevelét, Kocsisné Takács Éva, Dancsecsné Bálint Zsuzsanna és Táncos Beatrix pedig „Szentgotthárd Közoktatásáért Díjban" részesült.

A Himnuszt követően Lackfi János: Tanári ária c. versét Tóth Szonja, a Szentgotthárdi Arany János Általános Iskola 5. osztályos tanulójának előadásában hallhatták a jelenlévők, majd Huszár Gábor polgármester köszöntötte az ünneplőket. Beszédében a köszönetre és a hálára helyezte a hangsúlyt, emlékeztetett arra, hogy ilyen ünnepi alkalmakkor hajlamosak vagyunk csak a szép oldalát látni és láttatni a pedagóguspályának, pedig aki ezt a hivatást választja, nem csak pozitívumokat él meg. Kiemelte, hogy ebben a gyorsan változó világban, ahol a technológia napról napra új kihívásokat hoz, még nagyobb szükség van a pedagógusokra. Mert a tudás mellett ők adják át az emberi tapasztalatot, a gondolkodás képességét, az együttérzés erejét. Ezeket nem lehet egy applikációból megtanulni - ezekhez tanár kell, ember kell.

A Szent Gotthárd Általános Iskola tanulói, Hegedűs Hanga és Soós Cecília Nagy Bogi: Holnap című dalát énekelték el, a lányokat Offnerné Hadrik Tímea készítette fel.

A kulturális műsort után a jubiláló, díszoklevélben részesülő pedagógusokat és méltatókat szólították:


- Gábor Lászlóné részére az Eötvös Loránd Tudományegyetem „Aranyoklevelet" adományozott.
Éva nénit egykori kollégája, Bartakovics Andrea méltatta.

- Horváth Mária részére a Pécsi Tudományegyetem „Aranyoklevelet" adományozott.
Horváth Máriát egykori kollégája, Jandrasits Józsefné méltatta.

- Horváth Sándorné részére az Eötvös Loránd Tudományegyetem „Aranyoklevelet" adományozott.
Horváth Sándornét egykori kollégája, Lovenyák Rolandné méltatta.

- Jandrasits Lászlóné részére az Eötvös Loránd Tudományegyetem „Aranyoklevelet" adományozott.
Éva nénit egykori tanítványa, Lang Márk méltatta.

- Serfeczné Szukics Márta részére az Eötvös Loránd Tudományegyetem „Aranyoklevelet" adományozott.
Márti nénit egykori tanítványa, Labritz András méltatta.

- Závecz Imréné részére a Soproni Egyetem „Aranyoklevelet" adományozott.
Závecz Imrénét egykori kollégája, Csuk Béláné méltatta.

- Schreiner Vilmosné részére a Pécsi Tudományegyetem „Gyémántoklevelet" adományozott.
Zsuzsa nénit egykori kollégája, Bedicsné Kóczán Katalin méltatta.

- Sömenek Isvánné részére az Eötvös Loránd Tudományegyetem „Gyémántoklevelet" adományozott.
Márika nénit egykori kollégája, Kovács Jánosné méltatta.

- Huszár Ferencné részére az Eötvös Loránd Tudományegyetem „Vasoklevelet" adományozott.
Huszár Ferencnét egykori tanítványa, Hrabovszky-Orth Katinka méltatta.

Tóth Miklós idén aranyoklevélben részesült, Unger Magdolna pedig vasoklevélben, azonban az ünnepségen sajnos nem tudnak részt venni, okleveleiket Polgármester úr személyesen adja majd át számukra.

A folytatásban Fekete Nóra furulya- és Páliné Herczeg Anita zongorajátékával hallgathattuk meg de Fesch Aria és Gavott című műveit.

Idén három pedagógus, Kocsisné Takács Éva, Dancsecsné Bálint Zsuzsanna és Táncos Beatrix vehette át a „Szentgotthárd Közoktatásáért Díjat" a közoktatás területén végzett több évtizedes, töretlen elhivatottságú, lelkiismeretes szakmai munkájuk elismerése és megbecsülése jeléül.

Kocsisné Takács Éva tanulmányait a Pécsi Janus Pannonius Tudományegyetem Tanárképző Karán végezte, matematika-kémia szakos általános iskolai tanár végzettséggel diplomázott. 1985-ben kezdett el dolgozni az akkori 2. számú Általános Iskolában.
A kezdetek óta magas színvonalon végzi munkáját, mindkét szakját teljes odaadással tanítja, alapos felkészültség és folyamatos szakmai megújulás jellemzi. Felismeri és gondozza a tehetségeket, a közel négy évtizedes pályafutása alatt kémia és matematikaversenyekre készítette fel diákjait, ahol kiemelkedő eredményeket értek el. A nehezebben haladókról sem feledkezik el, rendszeresen korrepetálja a rászorulókat.
Nem csak a tanórai foglalkozásokat tartotta és tartja nagyon fontosnak a nevelés-oktatás folyamatában. Nagy jelentőséget tulajdonít olyan iskolai közösségi programoknak, ahol a diákok kötetlenebb formában sajátíthatják el és gyakorolhatják a közösségi élet szabályait, a másság elfogadását, az önzetlen segítségnyújtást. Osztályfőnökként mindent megtett tanítványaiért, összetartó közösséggé kovácsolta őket. Elhivatottságát mutatja, hogy a kezdetektől megragadott minden alkalmat az önképzésre.
A Pécsi Tudományegyetemen okleveles kémiatanár mesterképzési szakot, majd 2015-ben közoktatásvezető szakvizsgázott pedagógus képesítést szerzett. A SZOI Széchenyi István 5-8. Évfolyamos Általános Iskolája vezetőjeként vezetői munkájában, a feladatok elvégzésében teljességre törekedett. A Pedagógus II. fokozatba kerülés után sikeresen megszerezte a Mesterpedagógus fokozatot környezeti nevelés témakörben. Szívügyének tartja a környezettudatos magatartásra nevelést, a környezet megismerésének és védelmének érdekében rengeteg programot szervezett. Nagy szerepet játszott abban, hogy az intézmény elnyerte az Ökoiskola címet. Gyermekszeretete, munkabírása, pozitív életfelfogása példaértékű. Hivatását nagyon szerető, oktató-nevelő munkáját lelkiismeretesen végző pedagógus, munkássága okán méltó a Szentgotthárd Közoktatásáért Díjra.

Dancsecsné Bálint Zsuzsanna tanítói diplomáját a Berzsenyi Dániel Tanárképző Főiskolán szerezte 1985-ben. Friss diplomásként a 2. sz. Általános Iskolában helyezkedett el Szentgotthárdon, majd 2005-től a jelenlegi Szentgotthárdi Arany János Általános Iskolában dolgozik.
Munkáját magas szakmai színvonalon, lelkiismeretesen, igényesen végzi. Hivatástudata példaértékű. Kiemelten figyel a sajátos nevelési igényű, a hátrányos helyzetű és a tehetséges tanulóira. Értékrendjében fontos helyet foglal el a tudás, melyet tanítványaival is elfogadtat. Diákjai ennek megfelelően eredményesen is szerepelnek a különféle versenyeken. Személyes jópéldával igazi közösséggé formálja osztályait, ahol az olyan alapvető emberi értékek dominálnak, mint az egymás iránti tisztelet, elfogadás, együtt egymásért gondolkodásmódja és az őszinteség. A csapatépítő szabadidős programok szervezésében is élen jár, tanulóit a természet és a mozgás szeretetére ösztönzi. Tanórái élvezetesek, lendületes személyiségében minden gyermek talál ösztönzést és kapaszkodót, amiért szüleikkel együtt nagyon hálásak Zsuzsa néninek.
Nagyfokú empátiával fordul a gyerekek felé, tanítványai évek múltán is visszajárnak hozzá. Harmonikus kapcsolatot ápol a szülőkkel és pedagógus társaival. Tanácsért, segítségért bizalommal fordulhatnak hozzá. Négy évtizedes kiemelkedő munkája, a gyerekekért végzett áldozatos tevékenysége miatt méltó a „Szentgotthárd Közoktatásáért Díjra".

Táncos Beatrix 1998 óta a III. Béla Technikum tanára, Szentgotthárdon született és azóta is itt él. Magyar nyelv és irodalom szakos bölcsész, továbbá tanító végzettségekkel rendelkezik, amelyeket 2 éve pszichológus diplomával egészített ki. Kihagyás nélkül osztályfőnöki, többször munkaközösségvezetői feladatokat lát, látott el, illetve támogatta a diákönkormányzatot is segítő tanárként.
Szentgotthárd város kulturális életében végzett kiemelkedő munkájáért 2013-ban Szentgotthárd Közművelődéséért Díjban részesült.
A középfokú oktatás nagy kihívása a magyar nyelv és irodalom tantárgy megszerettetése, az érettségire és a közismereti versenyekre való felkészítés. Diákjai közül sokan általa kedvelték meg a verseket, könyveket, vagy éppen miatta indultak el a pedagógusi pályán.
Táncos Beatrix kiemelkedő művelője e szakának, melyet a korábbi pedagógus előmeneteli rendszer mesterpedagógus címmel is elismert.
Az empatikus hozzáállás, a tanulók értékeinek felismerése, másokkal való felismertetése, a szakmai alázat, a módszertani, oktatási, nevelési sokszínűség, az általa képviselt tanulóközpontúság mind-mind követendő példaként szolgálhat kollégái számára.
Osztályfőnökként mindig a tanulók érdekeit tartotta legfontosabbnak, mindig kiáll, kiállt értük, ugyanakkor nem söpri véka alá azokat a területeket, ahol a rá bízott fiataloknak változtatni kell/kellett hozzáállásukon. Sokan köszönhetik neki, hogy sikerrel vehették az érettségi, illetve szakmai vizsgájuk akadályát.
Szakmai munkáját dicséri a versenyeken elért helyi, megyei és országos helyezések sora, Kazinczy Szép magyar beszéd verseny, Implom József Középiskolai Helyesírási Verseny, de egyik tanítványával együtt Implom-díjban is részesültek. A következő tanévtől új munkakörben, iskolapszichológusként dolgozik tovább, így eddigi pedagógusi pályájának méltó lezárása a Szentgotthárd Közoktatásáért Díj.

Az est zárásaként a Takács Jenő AMI tanulója, Csányi Mihály Levente Dean Martin Thats Amore című dalát énekelte el, felkészítő tanára Antal Imola volt.

A rendezvény végén a JustFood Kft. jóvoltából egy kis fogadás várta a résztvevőket.


Fotó: Pap Eszter / Sztiphoto

 

Forrás: Szentgotthárdi Közös Önkormányzati Hivatal