Ünnepi pillanatok a pedagógusnapon

Június 2-án késő délután pedagógusok töltötték meg a Refektóriumot, ahol idén 9 jubiláló pedagógus vehette át a díszoklevelét, Kocsisné Takács Éva, Dancsecsné Bálint Zsuzsanna és Táncos Beatrix pedig „Szentgotthárd Közoktatásáért Díjban" részesült.
A Himnuszt követően Lackfi János: Tanári ária c. versét Tóth Szonja, a Szentgotthárdi Arany János Általános Iskola 5. osztályos tanulójának előadásában hallhatták a jelenlévők, majd Huszár Gábor polgármester köszöntötte az ünneplőket. Beszédében a köszönetre és a hálára helyezte a hangsúlyt, emlékeztetett arra, hogy ilyen ünnepi alkalmakkor hajlamosak vagyunk csak a szép oldalát látni és láttatni a pedagóguspályának, pedig aki ezt a hivatást választja, nem csak pozitívumokat él meg. Kiemelte, hogy ebben a gyorsan változó világban, ahol a technológia napról napra új kihívásokat hoz, még nagyobb szükség van a pedagógusokra. Mert a tudás mellett ők adják át az emberi tapasztalatot, a gondolkodás képességét, az együttérzés erejét. Ezeket nem lehet egy applikációból megtanulni - ezekhez tanár kell, ember kell.
A Szent Gotthárd Általános Iskola tanulói, Hegedűs Hanga és Soós Cecília Nagy Bogi: Holnap című dalát énekelték el, a lányokat Offnerné Hadrik Tímea készítette fel.
A kulturális műsort után a jubiláló, díszoklevélben részesülő pedagógusokat és méltatókat szólították:
- Gábor Lászlóné részére az Eötvös Loránd Tudományegyetem „Aranyoklevelet" adományozott.
Éva nénit egykori kollégája, Bartakovics Andrea méltatta.
- Horváth Mária részére a Pécsi Tudományegyetem „Aranyoklevelet" adományozott.
Horváth Máriát egykori kollégája, Jandrasits Józsefné méltatta.
- Horváth Sándorné részére az Eötvös Loránd Tudományegyetem „Aranyoklevelet" adományozott.
Horváth Sándornét egykori kollégája, Lovenyák Rolandné méltatta.
- Jandrasits Lászlóné részére az Eötvös Loránd Tudományegyetem „Aranyoklevelet" adományozott.
Éva nénit egykori tanítványa, Lang Márk méltatta.
- Serfeczné Szukics Márta részére az Eötvös Loránd Tudományegyetem „Aranyoklevelet" adományozott.
Márti nénit egykori tanítványa, Labritz András méltatta.
- Závecz Imréné részére a Soproni Egyetem „Aranyoklevelet" adományozott.
Závecz Imrénét egykori kollégája, Csuk Béláné méltatta.
- Schreiner Vilmosné részére a Pécsi Tudományegyetem „Gyémántoklevelet" adományozott.
Zsuzsa nénit egykori kollégája, Bedicsné Kóczán Katalin méltatta.
- Sömenek Isvánné részére az Eötvös Loránd Tudományegyetem „Gyémántoklevelet" adományozott.
Márika nénit egykori kollégája, Kovács Jánosné méltatta.
- Huszár Ferencné részére az Eötvös Loránd Tudományegyetem „Vasoklevelet" adományozott.
Huszár Ferencnét egykori tanítványa, Hrabovszky-Orth Katinka méltatta.
Tóth Miklós idén aranyoklevélben részesült, Unger Magdolna pedig vasoklevélben, azonban az ünnepségen sajnos nem tudnak részt venni, okleveleiket Polgármester úr személyesen adja majd át számukra.
A folytatásban Fekete Nóra furulya- és Páliné Herczeg Anita zongorajátékával hallgathattuk meg de Fesch Aria és Gavott című műveit.
Idén három pedagógus, Kocsisné Takács Éva, Dancsecsné Bálint Zsuzsanna és Táncos Beatrix vehette át a „Szentgotthárd Közoktatásáért Díjat" a közoktatás területén végzett több évtizedes, töretlen elhivatottságú, lelkiismeretes szakmai munkájuk elismerése és megbecsülése jeléül.
Kocsisné Takács Éva tanulmányait a Pécsi Janus Pannonius Tudományegyetem Tanárképző Karán végezte, matematika-kémia szakos általános iskolai tanár végzettséggel diplomázott. 1985-ben kezdett el dolgozni az akkori 2. számú Általános Iskolában.
A kezdetek óta magas színvonalon végzi munkáját, mindkét szakját teljes odaadással tanítja, alapos felkészültség és folyamatos szakmai megújulás jellemzi. Felismeri és gondozza a tehetségeket, a közel négy évtizedes pályafutása alatt kémia és matematikaversenyekre készítette fel diákjait, ahol kiemelkedő eredményeket értek el. A nehezebben haladókról sem feledkezik el, rendszeresen korrepetálja a rászorulókat.
Nem csak a tanórai foglalkozásokat tartotta és tartja nagyon fontosnak a nevelés-oktatás folyamatában. Nagy jelentőséget tulajdonít olyan iskolai közösségi programoknak, ahol a diákok kötetlenebb formában sajátíthatják el és gyakorolhatják a közösségi élet szabályait, a másság elfogadását, az önzetlen segítségnyújtást. Osztályfőnökként mindent megtett tanítványaiért, összetartó közösséggé kovácsolta őket. Elhivatottságát mutatja, hogy a kezdetektől megragadott minden alkalmat az önképzésre.
A Pécsi Tudományegyetemen okleveles kémiatanár mesterképzési szakot, majd 2015-ben közoktatásvezető szakvizsgázott pedagógus képesítést szerzett. A SZOI Széchenyi István 5-8. Évfolyamos Általános Iskolája vezetőjeként vezetői munkájában, a feladatok elvégzésében teljességre törekedett. A Pedagógus II. fokozatba kerülés után sikeresen megszerezte a Mesterpedagógus fokozatot környezeti nevelés témakörben. Szívügyének tartja a környezettudatos magatartásra nevelést, a környezet megismerésének és védelmének érdekében rengeteg programot szervezett. Nagy szerepet játszott abban, hogy az intézmény elnyerte az Ökoiskola címet. Gyermekszeretete, munkabírása, pozitív életfelfogása példaértékű. Hivatását nagyon szerető, oktató-nevelő munkáját lelkiismeretesen végző pedagógus, munkássága okán méltó a Szentgotthárd Közoktatásáért Díjra.
Dancsecsné Bálint Zsuzsanna tanítói diplomáját a Berzsenyi Dániel Tanárképző Főiskolán szerezte 1985-ben. Friss diplomásként a 2. sz. Általános Iskolában helyezkedett el Szentgotthárdon, majd 2005-től a jelenlegi Szentgotthárdi Arany János Általános Iskolában dolgozik.
Munkáját magas szakmai színvonalon, lelkiismeretesen, igényesen végzi. Hivatástudata példaértékű. Kiemelten figyel a sajátos nevelési igényű, a hátrányos helyzetű és a tehetséges tanulóira. Értékrendjében fontos helyet foglal el a tudás, melyet tanítványaival is elfogadtat. Diákjai ennek megfelelően eredményesen is szerepelnek a különféle versenyeken. Személyes jópéldával igazi közösséggé formálja osztályait, ahol az olyan alapvető emberi értékek dominálnak, mint az egymás iránti tisztelet, elfogadás, együtt egymásért gondolkodásmódja és az őszinteség. A csapatépítő szabadidős programok szervezésében is élen jár, tanulóit a természet és a mozgás szeretetére ösztönzi. Tanórái élvezetesek, lendületes személyiségében minden gyermek talál ösztönzést és kapaszkodót, amiért szüleikkel együtt nagyon hálásak Zsuzsa néninek.
Nagyfokú empátiával fordul a gyerekek felé, tanítványai évek múltán is visszajárnak hozzá. Harmonikus kapcsolatot ápol a szülőkkel és pedagógus társaival. Tanácsért, segítségért bizalommal fordulhatnak hozzá. Négy évtizedes kiemelkedő munkája, a gyerekekért végzett áldozatos tevékenysége miatt méltó a „Szentgotthárd Közoktatásáért Díjra".
Táncos Beatrix 1998 óta a III. Béla Technikum tanára, Szentgotthárdon született és azóta is itt él. Magyar nyelv és irodalom szakos bölcsész, továbbá tanító végzettségekkel rendelkezik, amelyeket 2 éve pszichológus diplomával egészített ki. Kihagyás nélkül osztályfőnöki, többször munkaközösségvezetői feladatokat lát, látott el, illetve támogatta a diákönkormányzatot is segítő tanárként.
Szentgotthárd város kulturális életében végzett kiemelkedő munkájáért 2013-ban Szentgotthárd Közművelődéséért Díjban részesült.
A középfokú oktatás nagy kihívása a magyar nyelv és irodalom tantárgy megszerettetése, az érettségire és a közismereti versenyekre való felkészítés. Diákjai közül sokan általa kedvelték meg a verseket, könyveket, vagy éppen miatta indultak el a pedagógusi pályán.
Táncos Beatrix kiemelkedő művelője e szakának, melyet a korábbi pedagógus előmeneteli rendszer mesterpedagógus címmel is elismert.
Az empatikus hozzáállás, a tanulók értékeinek felismerése, másokkal való felismertetése, a szakmai alázat, a módszertani, oktatási, nevelési sokszínűség, az általa képviselt tanulóközpontúság mind-mind követendő példaként szolgálhat kollégái számára.
Osztályfőnökként mindig a tanulók érdekeit tartotta legfontosabbnak, mindig kiáll, kiállt értük, ugyanakkor nem söpri véka alá azokat a területeket, ahol a rá bízott fiataloknak változtatni kell/kellett hozzáállásukon. Sokan köszönhetik neki, hogy sikerrel vehették az érettségi, illetve szakmai vizsgájuk akadályát.
Szakmai munkáját dicséri a versenyeken elért helyi, megyei és országos helyezések sora, Kazinczy Szép magyar beszéd verseny, Implom József Középiskolai Helyesírási Verseny, de egyik tanítványával együtt Implom-díjban is részesültek. A következő tanévtől új munkakörben, iskolapszichológusként dolgozik tovább, így eddigi pedagógusi pályájának méltó lezárása a Szentgotthárd Közoktatásáért Díj.
Az est zárásaként a Takács Jenő AMI tanulója, Csányi Mihály Levente Dean Martin Thats Amore című dalát énekelte el, felkészítő tanára Antal Imola volt.
A rendezvény végén a JustFood Kft. jóvoltából egy kis fogadás várta a résztvevőket.
Fotó: Pap Eszter / Sztiphoto
Forrás: Szentgotthárdi Közös Önkormányzati Hivatal
- Térítési díjak befizetésének júniusi időpontjai
- Áramszünet
- Egyéni gazdaságok összeírása
- Térítési díjak befizetésének májusi időpontjai
- Térítési díjak befizetésének áprilisi időpontjai
- KONZULTÁCIÓS FELHÍVÁS lakosság, önkormányzatok és távközlési szolgáltatók részére szélessávú internet elérhetőségek felülvizsgálatának tárgyában
- Térítési díjak befizetésének márciusi időpontjai
- Álláshirdetések a Család- és Gyermekjóléti Központnál
- Tájékoztatás vadászatról
- Álláshirdetés - Városi Gondozási Központ