Zajlik az árvízvédelmi projekt - sétányt alakítanak ki egészen a Lapincs torkolatig
A Nyugat-dunántúli Vízügyi Igazgatóság koordinációjában zajlik a térség árvízvédelmének kiépítését célzó „Rába-völgy” projekt (KEHOP-1.4.0-15-2016-00018). Az Európai Unió támogatásával megvalósuló projekt legfőbb célja, hogy komplex árvízvédelmi fejlesztésekkel javuljon a Rába völgyében élők és az ott található javaik árvízvédelmi biztonsága.
A beruházás szentgotthárdi árvízvédelmi szakaszát érintő kiviteli munkái:
- a Rába bal parti árvízvédelmi mű fejlesztése mederbiztosítás kiépítésével a Lapincs torkolat és a duzzasztómű közötti szakaszon (földmű- és támfalfejlesztés mintegy 740 m)
- Lapincs jobb part töltésfejlesztése a Lapincs torkolattól a Május 1. úti hídig (földműfejlesztés ~ 180 m)
- Rába jobb parti töltés fejlesztése közvetlenül a duzzasztómű alatti szakaszon (földműfejlesztés ~ 110 m)
- a Rába bal és jobb parti töltésében lévő III. és V. számú csőzsilip rekonstrukciója
- a Rába jobb parton lévő japán keserűfű irtása, vegyszeres kezelése a Lapincs torkolattól a Hunyadi u. híd környezetéig
- vízrajzi észlelő hálózat fejlesztése: hídra szerelhető radaros távmérő és vízszintregisztráló eszközök telepítése
- gátőrház felújítása (Szentgotthárd, István király u. 17.).
A volt kaszagyári terület mentén kisajátított területsávban a kivitelezést végző vállalkozó a bontási munkákat jelenleg is végzi. A fejlesztés során a jelenlegi támfalas védmű mögött néhány méterrel egy új, mértékadó árvízszint (MÁSZ) + 1 méter magassági biztonsági szinttel rendelkező vegyes szerkezetű (földmű és támfal) árvízvédelmi mű került kiépítésre. Ezért volt szükség a területszerzésre és az épületek bontására. A beruházás folyamán a helyi védettség alatt álló ipari kémény - melynek fennmaradására távlati önkormányzati fejlesztési igény mutatkozott- bontására nem kerül sor. A tervezett védmű adott pontja egyedi műszaki megoldással kerül kiépítésre az ipari kémény környezetében, de magát az építményt az árvízvédelmi fejlesztés nem érinti, nem része a projektnek. A kivitelezési munkák során a jelenlegi támfalrendszer elbontására az új támfal megépítését követően kerül sor. Az új támfalas töltésszakasz a kor elvárásainak megfelelően településfejlesztési szempontokat is figyelembe véve kerül kialakításra, így az új támfal mögötti szilárd burkolatú töltéskorona a fenntartási munkák kiszolgálása mellett a későbbiekben sétányként is használható a duzzasztóműtől egészen a Lapincs torkolatáig.
A bontási munkákat követő kivitelezési munkák várható kezdete 2020 tavasza.
Forrás: Szentgotthárdi Közös Önkormányzati Hivatal- Térítési díjak befizetésének szeptemberi időpontjai
- Álláshirdetés - Apátistvánfalva
- Álláshirdetések - Család- és Gyermekjóléti Központ
- Álláshirdetés - Általános egészségügyi asszisztens
- Álláshirdetés - Házi segítségnyújtás és Jelzőrendszeres Házi segítségnyújtás vezető gondozó (vezető)
- Vágányzári hirdetmény
- Álláshirdetés - Apátistvánfalva
- Álláshirdetés - Apátistvánfalva
- Álláspályázat - Család- és Gyermekjóléti Központ
- Áramszünet!